Aktuálne informácie Klubu vojenských veteránov ZV SR v Trenčíne
TNx TNy TNz

ŠTÁTNE HRANICE NEROZDELILI PRIATEĽOV

Dňa 24. júna 2009 prijalo pozvanie spolu 23 Trenčanov - členov Klubu vojenských veteránov Trenčín s manželkami na zájazd do Hodonína, spojený s dvojhodinovou plavbou po rieke Morava, výborným obedom a príjemným posedením vo vinnej pivnici v Muteniciach. Mnohí z účastníkov stretnutia mali možnosť počas plavby po štátnej hranici rieke Morava po prvý krát spoznať jej krásne zákutia, doplnené vtipným komentárom sprievodkyne.

Na dolnej palube Na hornej palube Šťastne v prístave

Počas plavby po štátnej hranici na rieke Morava

Stretnutie z členmi družobného Klubu vojenských dôchodcov z Olomouca sa uskutočnilo vo veľmi priateľskom duchu, veselej nálade a vzájomnom porozumení účastníkov z oboch klubov. Už tradičné stretnutie bolo umocnené oslavou narodenín predsedov klubov Jana Mazura z Olomouca a Ing. Pavla Rácza z Trenčína.

Privítanie v Muteniciach Ľudová múdrosť Manžekia-muzikanti z OC

Na návšteve Moravy v osade pri Muteniciach

Za spevu moravských a slovenských piesní sa upevnili vzťahy medzi jednotlivcami a klubmi. Na záver stretnutia zaznela dôchodcovská hymna, po ktorej sa priatelia zo Slovenska a Moravy iba neradi lúčili. Mnohí sa spoznali počas služby ešte v spoločnom štáte a aj po odchode do dôchodku a rozdelení štátu si udržali priateľstvo a vzájomnú úctu.

Text : Ing. Pavel Hájek - foto Ing. Miroslav Ondráš
<<<  späť
Aktualizované 29. 6. 2009