Jubilejný 15. Medzinárodný vojenský výstup na Kriváň
... ... ... ... ...

Jubilejný 15. medzinárodný vojenský výstup na Kriváň
Táto informácia bude aktualizovaná

15. ročník Medzinárodného vojenského výstupu na Kriváň, ktorý sa uskutočnil 28. augusta 2010, dôkladne otestoval fyzickú aj psychickú odolnosť všetkých jeho účastníkov. Výstupu sa zúčastnili členovia klubov Zväzu vojakov SR, vojenskí veteráni a dôchodcovia profesionálni vojaci a ich rodinní príslušníci, ako aj turisti zo Slovenska, Českej republiky, Poľska a Maďarska. 15. ročník výstupu však sprevádzalo krajne nepriaznivé počasie. Hustý dážď, vietor a hmla nedovolili všetkým vystúpiť na 2494 metrov vysoký končiar Vysokých Tatier. V tomto jubilejnom roku sa museli takmer všetci skloniť pred nástrahami počasia.Reportáž A. Filla spracovalo videopracovisko MO SR

Na vrchol nakoniec vystúpilo (až ku dvojkrížu na vrchole štítu) iba vrcholové družstvo. Výstup je jednou z najväčších turistických akcií Ústrednej rady Zväzu vojakov SR, ktorého väčšinu členov v súčasnej dobe tvorí členská základňa Klubov vojenských dôchodcov a vojenských veteránov. Výstupu sa však zúčastňujú aj členovia viacerých spriatelených klubov. Delegáciu účastníkov výstupu z Česka viedol senátor Miroslav Krejča. Už druhý krát sa výstupu zúčastnila aj skupina turistov z Francúzska.

obr. 10169a obr. 10169b obr. 10169c
Delegácie Ozbrojených síl SR, Česka a Maďarska pri pamätníku škpt. Morávka
( po "kliknutí" sa zvolené foto zväčší )

Pred samotným výstupom si jeho účastníci uctili pamiatku hrdinov SNP položením vencov pri pamätníku štábnemu kapitánovi Morávkovi na brehu Štrbského Plesa. Neoddeliteľnou súčasťou výstupu bola aj prezentačná stanica pošty OS SR s lístkami poľnej pošty a pečiatkami na téma výstupu. Ich podaj zabezpečovala naša najvyššie položená pošta Štrbské Pleso.

obr. 10169a obr. 10169b obr. 10169c
Delegácie KP už zaniklých VKK TM s Francúzmi, foto z vyhodnotenia a záveru akcie.

Súvisiace informácie :

  •  Jubilejný medzinárodný vojenský výstup na Kriváň
  •  14.Medzinárodný vojenský výstup na Kriváň - 2009
  •  12.Medzinárodný vojenský výstup na Kriváň - 2007


      <<<  späť
    Vložené 17. 10. 2010 - aktualitované 25.11. 2010