Karol Steklý oslávil svoje 90. narodeniny na padáku

Pri príležitosti svojich 90. narodenín si Karol Steklý z Opatovej pri Trenčíne vyskúšal 29. mája 2011 tandemový zoskok padákom z výšky 4 tisíc metrov a šťastne pristál na letisku v Slávnici pri Dubnici nad Váhom. 90 ročný oslávenec sa tak stal najstarším parašutistom na Slovensku. Po takmer minútovom voľnom páde s rýchlosťou 200 kilometrov za hodinu, bol vo výške 1 500 metrov otvorený padák a tandem pristál kĺzavým letom na letisku :Videoreportáž zo zoskoku Karola Steklého
Video je umiestnené na vii.sk

Deväťdesiat rokov by Karolovi Steklému nikto nehádal, narodil 24. marca 1921 sa, počas druhej svetovej vojny bol vyslaný na frontu do Ruska a Talianska ako ženista. Po vojne pracoval ako montér v dubnických Závodoch ťažkého strojárstva. Bývalý frontový vojak sa síce celý svoj aktívny život pohyboval v prostredí lietadiel a letcov, príležitosť si skočiť voľným pádom však nikdy nemal.

11196a 11196b

Fotografie zo zoskoku Karola Steklého
( po "kliknutí" sa obrázok zväčší )

Hoci Karol Steklý nebol letcom ani parašutistom, stal sa členom Klubu letcov a parašutistov - pobočky SLZ gen. Dr. M. R. Štefánika pri Posádkovom klube Trenčín. Aktívne pracoval na rekonštrukcii lietadla, na ktorom zahynul gen. Štefánik. Zoznámil sa pritom aj so synom a dcérou konštruktéra a výrobcu lietadla Caproni, s pani barónkou dodnes udržuje kontakt. Karol Steklý je jedným zo zakladateľov trenčianskej pobočky Spoločnosti Milana Rastislava Štefánika.


<<<  späť
Aktualizované 9. 2. 2012