A.Fillo-a A.Fillo-b A.Fillo-c A.Fillo-d A.Fillo-e A.Fillo-f A.Fillo-g A.Fillo-h A.Fillo-i A.Fillo-j A.Fillo-k
P O Ľ S K O

Dokumentárny film " Štyri dni v Krakove "

4 dni v Krakove Dokumentárny film je o 95. zasadnutí EUROMIL-u, ktoré sa konalo v máji 2007 v Krakove. Zúčastnila sa ho aj delegácia Zväzu vojakov SR na čele s prezidentom zväzu plk. gšt. v. v. Ing. Michalom Bohunickým. EUROMIL je európska profesná organizácia, združujúca iba vojenské občianske združenia a odborové organizácie. Jej členom je aj Zväz vojakov Slovenskej republiky. Vo videu sú o.i. aj základné informácie o ZV SR :  video.
Dokumentárny film " Soľ nad zlato "

Soľ nad zlato Kto z nás by nepoznal rozprávku o princeznej, ktorá povedala, že ľúbi svojho kráľovského otca ako soľ. Neinšpiroval sa jej autor Wieliczkou v Poľsku, kde sa nachádza pod zemou jedno z najväčších nálezísk soli? Wieliczka preslávila počas stáročí Poliakov v celej Európe. Moc soli bola rovnaká, ak nie vyššia, ako kráľovská koruna. Obyčajný smrteľník nepotrebuje k životu zlato, ale soľ áno. Vráťme sa ale do Wieliczky, k jej soľnému zázraku :  video.
Dokumentárny film " Továreň na smrť "

Osvienčim Dokumentárny film pripomína hrôzy genocídy, vykonávanej nacistami po dobu 2. svetovej vojny v koncentračnom tábore Osvienčim. Zároveň je v ňom poukázané aj na aktivitu Múzea Slovenského národného povstania Banská Bystrica, ktoré holokaust verejnosti pripomenulo aj putovnou výstavou po železniciach v Česku a na Slovensku pod názvom Projekt Vagón. Film " Továreň na smrť " je tu rozdelený na dve časti : video 1 pokračuje na  video 2.
<<<  späť
Aktualizované 16. 4. 2010