Vybrané informácie Klubu vojenských výsadkárov SR a klubu v Trenčíne
Žilinský výsadok - SIAD 2002 Rokovanie ÚR KVV SR v Žiline Pamätník J. Gabčíka v Žiline Pri pamätníku na vrchu Slemä

XIV. ROČNÍK MEMORIÁLU J. GABČÍKA

XIV. ročník sa konal dňa 24. 5. 2008 za krásneho počasia. Medzi početnými divákmi boli kolegovia z KVV ČR, ktorí deň predtým boli čestnými hosťami Snemu KVV SR. Otvorenie prebehlo tradične pri pomníku Jozefa Gabčíka - hlavnými rečníkmi boli plk. Šebo a Ing. Starý z Prostějova za Klub výsadkových veteránov ČR. Po slávnostnom sľube odštartovalo 102 pretekárov ( vrátane bývalého veliteľa pluku p. Tučka, riaditeľa policajného zboru kraja Prešov p. Meška, exministra obrany p. Šimka a veliteľa 5. pluku špeciálneho určenia plk. gšt. Šeba ) Trať zo Žiliny do Rajeckých Teplíc ( 2 ženy vzdali ) bola cestne-krosová. Na celej trati boli usporiadatelia z radov vojenského útvaru. Výsledková listina preteku je tu  >>>.

foto č. 1 - JaHan foto č. 2 - JaHan foto č. 3 - JaHan
Na obr. zľava : Otvorenie pretekov, skupina dlhoročných priateľov - bežcov
Vojtek, Rolko ( 10 násobný víťaz MJG ), Ružbarský, Haluza, Kováčik,
a "servis" na trati preteku.

Hostia položili veniec k pamätnej tabuli na rodnom dome J. Gabčíka v obci Poluvsie, ktorý stojí vedľa bežeckej trate, asi 2 km pred cieľom. V cieli na tribúne bol pestrý kultúrno-zábavný program. Škoda, že zoskok parašutistov sa z technických príčin neuskutočnil a početní diváci, najmä z radov kúpeľných hostí prišlo o atraktívny zážitok.

foto č. 4 - JaHan foto č. 5 - JaHan foto č. 6 - JaHan
Na obr. zľava : Prví traja na trati : 1. je Puškár ( zvíťazil ), za ním Wydra ( skončil 3. )
a tretí je Dávidík ( skončil 2. ), plk.gšt. Šebo a exminister obrany SR p. Šimko v cieli,
prvý veliteľ pluku plk.v.v. Tuček dobieha do cieľa...

Po vyhlásení víťazov a rozdaní cien, bola usporiadaná primátorom Rajeckých Teplíc p. Dobešom veľkorysá recepcia. Tradične s ľudovou hudbou, poďakovaním usporiadateľom a sponzorom ( ktorých je čím ďalej tým menej ). Jedinou satisfakciou usporiadateľom preteku sú krásne a ďakovné zápisy aktívnych účastníkov preteku ako aj hostí do kroniky. Ani sa nenazdáme a budeme koncom mája 2009 svedkami jubilejného, už XV. ročníka tohto krásneho a obľúbeného preteku...

Autor: Ján Hanák - KVV Žilina( administrátor použil videoklip z YouTube )

<<<  späť na stránku KVV SR v Trenčíne
Vložené 28.07.2008 - Aktualizované 28.01.2016