Aktuálne informácie Klubu vojenských výsadkárov Trenčín
Žilinský výsadok - SIAD 2002 Rokovanie ÚR KVV SR v Žiline Pamätník J. Gabčíka v Žiline Pri pamätníku na vrchu Slemä

Z činnosti Klubu výsadkových veteránů Zlín

Dne 19. 4. 2008 se uskutečnilo setkání příslušníků KVV Zlín spolu s manželkami a příznivci se členy KVV Trenčín,u příležitosti zahájení turistické sezóny a otevření rozhledny na Velkém Lopeníku. Po setkání na místě tomu určeném u obce Bystřice pod Lopeníkem jsme odjeli na parkoviště nad obcí Lopeník, odkud jsme šli po lesní cestě asi 5 km k samotné rozhledně.

SK informačná tabuľa Príchod zo slovenskej strany Pohľad zo slovenskej strany CZ informačná tabuľa

Otevření rozhledny se zúčastnili starostové obcí jak z přilehlého českého, tak i slovenského pomezí a také hejtman zlínského kraje Libor Lukáš. Samotného aktu, kterému předcházela česká a slovenská státní hymna kterou zahráli hudebníci z Březové, se ujal starosta obce Lopeník coby Bílý Karpat, který uvítal přítomné a mimo jiné se zmínil o krásné přírodě Bílých Karpat a její ochraně. Při dechovce se pak bavilo všech asi sto přítomných.

Stretnutie pred pamätníkom sov. vojakov padlých v 2.SV Odomknutie vyhliadkovej veže Spoločná porada a výmena informácii

Po dvanácté hodině jsme se pak vrátili ke svým vozidlům a odjeli jsme na blízký Mikulčin vrch, kde jsme se pokochali krásou okolní přírody a kde jsme také navštívili mohylu postavenou americkým letcům, kteří zde na sklonku II. světové války při bojové akci havarovali. Společné setkání jsme ukončili na blízké chatě Valmont.

Topografická orientácia... Pamätník na mieste dopadu lietadla USAF Informácie o lietadle a jeho posádke

Věříme, že se přátelství mezi oběma kluby bude upevňovat a budeme se nadále setkávat ve větším počtu a to jak na naší, tak i na slovenské straně.

KVV Zlín
<<<  späť
<<<  späť na hlavnú stránku.


Aktualizované 30. 7. 2008