Aktuálne informácie Klubu vojenskej histórie - protifašistického odboja
TN-ský hrad TN-ská brána Znak SZPB Štúrovci PK OS SR TN

Jubilanti ZO SZPB Trenčín - 1 oslavovali

Pred Vianocami 2015 pripravila Základná organizácia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Trenčíne (ZO SZPB TN -1) na 3. decembra tradičné stretnutie s jubilantmi. Medzi hosťami nechýbala tajomníčka oblastnej organizácie SZPB Trenčín Katarína Plevová a bývalý riaditeľ Úradu ekumenickej pastoračnej služby OS SR Jaroslav Balocký, člen ZO SZPB Trenčín - 1.

obr. 15331c obr. 15331g
( po "kliknutí" sa zvolená fotografia zväčší )

Slávnostné stretnutie s oslávencami otvoril predseda ZO Miroslav Ondráš. Pozdravil prítomných a jubilantom zaželal príjemnú jeseň života a ďalšie roky prežité v dobrom zdraví, porozumení a úcte. „Dni začínajúcej zimy na nás pôsobia akosi nostalgicky. A napriek tomu nás toto predvianočné obdobie napĺňa radosťou. Práve v tomto adventnom čase, keď sa pripravujeme, aby sme blízkych obdarili niečím krásnym, sa výbor rozhodol pozvať nás, aby si nás uctil. A istým spôsobom obdaroval. Želám vám spokojné srdcia a aby sa príbuzní ešte dlho tešili z vašej prítomnosti, prihovoril sa oslávencom aj Jaroslav Balocký.

obr. 15331h obr. 15331i
( po "kliknutí" sa zvolená fotografia zväčší )

Predseda vzápätí pripomenul, že medzi jubilantmi sú ešte aj priami účastníci protifašistického odboja 94-ročný Karel Steklý a 89-ročný Pavol Liška. A nechýbala ani 90-ročná Marta Trebatická, stále aktívna turistka, ktorá ani v tomto roku nevynechala Vojenskú päťdesiatku z Trenčína na Jankov vŕšok. K pohosteniu sa napokon pridala aj dobrá nálada, ktorú "priniesli" harmonikár a speváčka z folklórnej skupiny "Širáčik a mašlička" zo Zlatoviec - mestskej časti Trenčína. V slávnostnej atmosfére a pri pekných pesničkách takto oslávenci zotrvali niekoľko hodín.

Súvisiaca informácia : Trenčianska ZO SZPB dôstojne oslávila MDŽ

Text a foto: Oľga Kajabová


<<<  späť na informáciu č. 331
Vložené 08. 01. 2016